Vlastivědná exkurze do Šipky

Pro žáky čtvrté třídy připravilo Muzeum Šipka Štramberk edukační program "Neandrtálci na Kotouči".

Ve čtvrté třídě se žáci začínají seznamovat s historií. Na počátku stojí téma, které bývá pro mnohé zajímavé, pro druhé nudné – období pravěku, zejména období starší doby kamenné. Dost jsme si toho přečetli a povídali si, avšak poslechnout si o této době něco od archeoložky je mnohem lákavější. A navíc místo s obdobím spjaté máme za humny, tak proč toho nevyužít?

Ve středu 10. dubna jsme se proto vydali vlakem na výpravu do jeskyně Šipka, kde nám zdejší muzeum připravilo vzdělávací program „Neandrtálci na Kotouči“. Paní archeoložka doplnila žákům informace o životě v době kamenné, o způsobu lovu, o lidech. Ukázala, jak si vyráběli zbraně, seznámila s horninami na území Kotouče, odpovídala na dotazy a vše doplňovala názornými ukázkami a fotografiemi.

Teď už víme, že v Šipce se nenalezla kostra neandrtálského dítěte, ale pouze kousek jeho čelisti a že mamuta se podařilo ulovit tlupě třeba jen dvakrát za život.

Datum vložení: 10. 4. 2024 19:25
Datum poslední aktualizace: 10. 4. 2024 19:31