Jarní vyrábění ve školní družině

Velikonoční dílna ve ŠD

Ve školní družině se před Velikonocemi vydatně tvořilo. Děti si vyrobily mnoho krásných jarních dekorací. Dílny se zúčastnili i někteří rodiče, kteří ukázali svůj um a nabídli pomoc.

V průběhu března jsme s dětmi školní družiny vymýšleli všelijaké jarní a velikonoční dekorace. Na procházkách jsme obdivovali první kvítka a snažili se je pojmenovat, ale také si vyhlíželi a posléze i sbírali větvičky, klacíky, proutky a podobně. Z domu byly přineseny spousty vyfouknutých vajíček, když se nějaké rozbilo, nevadilo, taky se použilo. Nashromážděného materiálu bylo habaděj, tak se mohlo začít vyrábět.

Ve třech dnech před velikonočními prázdninami vznikaly nádherné ruční práce - klícky pro kuřátka i ptáčky, hnízdečka s vajíčky, košíčky na kraslice, působivé zápichy do květináčů, roztomilí ušatí zajíčci z bambulek jako živí a mnoho dalšího.

Samostatný odstavec je třeba věnovat tatarům a pomlázkám. Tímto chceme moc poděkovat tatínkům M. Gerykovi za dodání prutů a hlavně J. Černochovi a M. Petrovi za to, že si udělali čas a přišli za námi a věnovali se našim dětem a společně vyrobili neobyčejné profesionálně spletené pruty.

Paní K. Marková zase došla do družiny s obrovskou krabicí neskutečných pokladů. Vybalila z ní tak nádherné kraslice, až se nám všem tajil dech. Touto výstavkou namotivovala děvčata i chlapce a ti si pak voskovou technikou malovali vajíčka dle své fantazie. Tato milá a šikovná paní se dvě odpoledne trpělivě věnovala všem malým nadšeným zájemcům a za to jí patří velké poděkování.

Materiál na vyrábění hledáme hlavně v přírodě, ale samozřejmě také v obchodech. Chceme ale zdůraznit, že mnoho materiálů jsme nastřádali za roky naší práce od ochotných a vstřícných rodičů, prarodičů, bývalých pedagogů apod. Jedná se o rozličné ruličky, špejle, krabičky, knoflíky, příze, dřívka atd. Mohou to být přebytečné věci z domácností nebo vhodné odpadní produkty z továren, které nakonec končí na skládkách. Tímto přístupem se snažíme vést děti k tvořivosti, šetrnosti a ochraně přírody.

Datum vložení: 2. 4. 2024 10:13
Datum poslední aktualizace: 3. 4. 2024 21:02